Przewoźnicy w Gdańsku a wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko

Port lotniczy w Gdańsku to trzeci co do wielkości i ilości obsługiwanych pasażerów w skali roku port lotniczy w Polsce. Latają tutaj samoloty wszystkich popularnych w Europie linii lotniczych, m.in. Air Berlin, Austrian Airlines, Eurolot, Lufthansa, Norwegian Air Shuttle ASA, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines, SKY Airlines czy Wizz Air.

Naturalnie także Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują samoloty, które latają nad Gdańskiem. Oczywiście różni przewoźnicy oferują różny standard przelotów, ale podobnie jest choćby i z wypożyczalniami samochodów Gdańsk lotnisko gości wiele wypożyczalni aut, z których jedne oferują wyższy, a inne niższy standard. To całkowicie normalne, że oferty poszczególnych linii lotniczych różnią się poziomem bezpieczeństwa, standardem oraz ceną przelotów - inaczej wszystkie by się wygryzły, ponieważ stanowiłyby dla siebie zbyt dużą konkurencję.

Największy polski przewoźnik lotniczy LOT to przedsiębiorstwo założone w roku 1929. PLL LOT, mimo że nie uniknął kilku katastrof samolotowych w przeszłości, jest ciągle najpopularniejszą linią lotniczą, z której korzystają pasażerowie lecący z i do Polski.

Spośród wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko największym wzięciem cieszy się bodaj wypożyczalnia AVIS. I rzeczywiście, oferuje ona auta na wynajem w dobrych cenach, a warunki wypożyczenia są tutaj bardzo korzystne. Warto powiedzieć także co nieco o linii Ryanair, z której usług masowo korzystają Polacy wyjeżdżający za pracą do Wielkiej Brytanii.

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze i największy europejski przewoźnik oferujący tanie loty. W tej chwili przedsiębiorstwo Ryanair obsługuje ok. 52 mln pasażerów rocznie latających po niezliczonej ilości tras łączących 26 europejskich państw. Podobnie Wizz Air to linia, która zrobiła wielką karierę i zdobyła popularność wśród podróżujących za sprawą licznych nowinek pokładowych usprawniających podróż.

Z niczym jednak nie równają się te udogodnienia z usprawnieniami, które wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko AVIS oddaje do dyspozycji klientom. Pasażerowie mogą m.in. skorzystać z jazdy próbnej autem i jeśli samochód nie spełni ich oczekiwań, opłacają tylko koszty spalonej benzyny. Za całościowe koszty wynajmu auta płacą natomiast połowę.