Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko dla niepełnosprawnych

Jeszcze kilka lat temu, osoby niepełnosprawne miały dosyć ograniczone możliwości korzystania z budynków użyteczności publicznej, gdyż - w większości przypadków - zwyczajnie nie mogłyby się tam dostać. Wejście do urzędów, banków, a nawet bibliotek musiało być poprzedzone pokonaniem od kilku do kilkunastu stopni schodów, bez poręczy i podjazdów dla niepełnosprawnych.

Niewiele lepiej było w przypadku dworców kolejowych czy lotnisk. W przypadku tych pierwszych wciąż jeszcze niewiele się zmieniło. Nawet jeśli windy dla niepełnosprawnych są na dworcach zainstalowane, to i tak w większości przypadków okazuje się, że nie działają.

Zdecydowanie lepiej jest na lotniskach, które nie tylko umożliwiają łatwiejszy dostęp do hali odpraw, lecz także pozwalają na bezpieczne przemieszczenie się na pokład samolotu. Pomocą w tym względzie służy asysta PRM, która gwarantuje wsparcie zarówno dla niepełnosprawnych pasażerów wylatujących z lotniska, na przykład tego nowoczesnego, w Gdańsku, jak i tych, którzy do Gdańska przylatują.

Jak to działa? Zacznijmy od tego, że aby mieć zapewnioną asystę PRM, musimy taką potrzebę zgłosić na lotnisku. Możemy to zrobić na dwa sposoby: albo telefonicznie, albo poprzez złożenie odpowiedniego wniosku na stronie internetowej. Asysta PRM to kompleksowe usługi, z których możemy skorzystać już na parkingu, wysiadając z samochodu, taksówki czy autobusu.

Asysta pomoże nam przejść przez całą odprawę i umożliwi bezpieczne poruszanie się po lotnisku, a w chwili, gdy wszyscy pasażerowie będą mieli wchodzić na pokład, pracownicy asysty zadbają o to, by pasażerowie niepełnosprawni znaleźli się w samolocie bez żadnych problemów.

Normy jakości na lotnisku w Gdańsku gwarantują pasażerom wylatującym otrzymanie pomocy w czasie nie dłuższym niż 10 minut, natomiast w przypadku pasażerów przylatujących, nie dłużej niż 5 minut. Dzięki temu pasażerowie niepełnosprawni wreszcie mogą poczuć się komfortowo i bezpiecznie, co w ich przypadku jest niezwykle ważne.

Na tym jednak nie kończy się wsparcie, udzielane osobom z ograniczoną sprawnością. Mogą one bowiem korzystać także z innych udogodnień, jak choćby tych, które są związane z możliwością korzystania z usług wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko.

Jest to możliwość, z której korzystać może każdy pasażer. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko posiada bowiem szeroki wybór aut na wynajem dla osób sprawnych, jak i tych, które są niepełnosprawne, ale w takim stopniu, który umożliwia swobodne poruszanie się specjalnie przystosowanym samochodem.

Taki samochód coraz częściej można spotkać na polskich drogach. Potwierdza to, że niepełnosprawni mogą obecnie w większym stopniu korzystać z tego wszystkiego, co na co dzień było dla nich niedostępne. Nie są już zdani na łaskę osób sprawnych, które nie zawsze są chętne do tego, by niepełnosprawnych wszędzie podwozić.

Teraz wszędzie bez problemu docierać mogą sami. Na lotniskach a także przy centrach handlowych wydzielane są nawet specjalnie oznakowane miejsca dla niepełnosprawnych, dzięki którym mogą oni parkować samochód blisko wejścia. Dla wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko, niepełnosprawny klient nie jest ostatnimi czasy czymś nowym. Coraz więcej osób z chęcią korzysta z takich usług, tym bardziej, że niestety nie wszystkie autobusy, a zwłaszcza tramwaje przystosowane są do tego, by mógł się tam dostać pasażer na wózku.

Dzięki wypożyczalni, osoby niepełnosprawne mogą mieć podstawiony samochód pod taki adres, jaki sobie wybiorą. To duże udogodnienie.