Dlaczego tak często wybieramy auta używane zamiast tych z salonu?

Są różne powody dla których wolimy auta używane niż te, które dopiero co wyjechały z fabrycznej taśmy i błyszczą woskiem na masce aż bolą oczy, podstawą sprawą jest tutaj oczywiście ich cena. Samochody używane są o wiele tańsze niż salonowe nowości produkcyjne, a co za tym idzie możemy sobie na nie pozwolić częściej, niż gdybyśmy mieli wydać kilkaset tysięcy na auto prosto z salonu.

Drugim ważnym powodem, która stawia auta używane w rankingu zakupów przed nowymi modelami samochodów, jest to, że w gruncie rzeczy nie potrzebny nam jest pojazd piękny jak ze snu, ale praktyczny i sprawdzający się przy naszych potrzebach. Jeśli znudziliśmy się korkami w miejskiej komunikacja to ogłoszenia o sprzedaży tanich samochodów bardziej skuszą nas i zachęcą do przesiadania się na własne auto niż zakup drogich jak wiadomo aut z salonu. Poza tym auta używane to mniejsze ryzyko ich kradzieży przez zazdrosnych przechodniów i większa szansa na to, że będą idealnie działać gdy będziemy musieli odwieźć dziecko do przedszkola, dojechać do pracy czy zostawić samochód na niestrzeżonym parkingu.

Jakby nie patrzeć, również kredyt samochodowy brany na auta używane jest mniejszym obciążeniem naszego portfela niż kredyt czy leasing na wersję prosto z salonu, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy znaleźć dobre ogłoszenia,przeglądać na bieżąco oferty i cieszyć się dobrym zakupem.